Kom og fejr Danske Hoteller A/S' 35-års jubilæums med os – genoplev fortiden, og skab nye traditioner på en af Jyllands ældste kroer. Book et ophold hos Hotel Kryb I Ly Kro.
I det naturskønne område nær Lillebælt ligger Hotel Kryb i Ly Kro – én af Danmarks ældste kroer med kongeligt privilegium og rødder tilbage til 1600-tallet. Kroen er kendt for sine kulinariske oplevelser, hvor køkkenet serverer klassiske danske kroretter til frokost og aften, tilberedt med omtanke og lokale råvarer i fokus.
Gennem generationer har gæster fra nær og fjern fundet vej hertil for at nyde stemningen og gastronomien i de historiske sale, og med sin romantiske indretning og herregårdsstil er Hotel Kryb i Ly Kro et naturligt valg for besøgende i Fredericia.
Opholdet indeholder:
Pris:
1 person pr. værelse: Fra kr. 1.995,-
Ved 2 personer i dobbeltværelse: Fra kr. 1.295,- pr. person
Kan bookes fra 03.11.2025 og benyttes frem til den 30.04.2026.
Opgraderingstillæg på Comfort dobbeltværelse kr. 200,- pr. nat
Opgraderingstillæg på Business værelse kr. 500,- pr. nat
Opgraderingstillæg på Superior værelse kr. 500,- pr. nat
Børn under 12 år halv pris, og børn under 2 år i forældrenes seng: gratis
Enkeltværelsestillæg pr. person pr. nat: kr. 350,- (allerede inkluderet - se ovenstående)
Kæledyrstillæg pr. kæledyr pr. døgn: kr. 300,-
Check ind fra kl. 14.00
Check ud inden kl. 11.00
Gælder på alle online bookinger (på Danske Hoteller A/S' egne websites) samt køb af mad og drikke på hotellerne
Tilmeld dig som fordelsgæst her og start med at optjene bonus nu
Gratis parkering og opladning af el-bil er mulig mod betaling
Vi tager ansvar for miljøet... og har som standard valgt ikke at rengøre værelser hver dag (under ophold på mere end 1 nat) Læs begrundelse og meget mere